سرپرست فرمانداری سقز: معدن طلای قُلقُله، یک طرح پیشران توسعه است

سرپرست فرمانداری سقز: معدن طلای قُلقُله، یک طرح پیشران توسعه است

توان: دغدغه های مردم، جای نگرانی ندارد

سرپرست فرمانداری سقز: معدن طلای قُلقُله، یک طرح پیشران توسعه است
سرپرست فرمانداری سقز اظهار داشت: ساخت کارخانه استحصال طلا در سقز توسط زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری هلدینگ شستا ( شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی)، نقش مهمی در اشتغال و توسعه شهرستان سقز به دنبال دارد.

جعفر توان در نشست مدیرعامل شرکت معادن طلای استان کردستان، جمعی از مدیران شهرستانی، شورای اسلامی روستا و مردم بیان داشت: همگی باید تلاش نماییم پای این شرکت های سرمایه گذاری بزرگ در سقز باز شود زیرا سرمایه گذاری ها در شهرستان باعث اشتغال و رونق اقتصادی و کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی خواهد شد.

توان با اشاره به وجود طرحهای پیشران توسعه در جای جای ایران اسلامی منجمله ذوب آهن اصفهان، مس کرمان و فولاد بناب، یادآور شد: اجرای طرحهای صنعتی و بزرگ و پیشران توسعه، زمینه ساز توسعه و آبادانی است و در هر جا، پای صنعت باز شده منجر به آبادانی و توسعه شده است.

وی خطاب به مدیرعامل شرکت معادن طلای کردستان و مدیران دخیل در این طرح گفت: با مردم روستا و منطقه ای که طرح در آن اجرا می شود صادقانه صحبت کنید که این طرح به دلیل اجرای مطالعات دقیق، هیچ نگرانی به دنبال دارد.

در این نشست که مردم و اعضای شورای اسلامی روستای مازوجدار هم حضور داشتند، توان تصریح کرد: دغدغه های مردم بنا به استناد کارشناسان فن و اهل نظر ادارات ذیربط از جمله محیط زیست، منابع آب، مرکز بهداشت و صنعت، معدن و تجارت، جای نگرانی ندارد.

توان قول مساعد داد که هفته آینده در محل اجرای طرح کارخانه فرآوری، جلسه ای با حضور مشاور طرح، مدیران استانی و شهرستانی در ارتباط با رفع دغدغه های مردم تشکیل شود.

سرپرست فرمانداری سقز یادآور شد: شرکت معادن طلای کردستان و ادارات ذیربط، در قبال مسائل زيست محيطي و حفاظت از سلامت آب آشاميدني و هواي پاك، متعهد هستند.

مدیرعامل محترم شرکت توسعه معادن طلای کردستان هم با بيان اينكه شركت در قبال رعايت مسائل زيست محيطي، پايبند و به سازمان محيط زيست كشور و محيط زيست كردستان، تعهد داده است، خاطر نشان ساخت كه مردم روستا، نگراني در قبال اين موضوع نداشته باشند.
محمود قادرمرزي، بیان کرد: ۲۰ هکتار زمین مورد نیاز نیز برای دپوی مواد معدنی و فعالیت کارخانه استحصال و فرآوری تامین و تاکنون برآور شده است که ۸۵۶ میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری شود.

وی یادآور شد: شرکت سرمایه گذاری در طلای سقز، شرکت صدر تامین از مجموعه شرکت های سرمایه گذاری شستا است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی