زنگ خطر كرونا دوباره در سقز به صدا درآمد

فوری/ زنگ خطر كرونا دوباره در سقز به صدا درآمد

فرماندارسقز: جریمه و برخورد قضایی با صاحبان مراسم عزا و عروسی / محدودیت های ترافیکی برای مدتی محدود از فردا اجرا می شود

كريميان: برگزار كنندگان مراسم ها، بايستي در برابر فوت افراد مبتلا پاسخگو و در صورت شکایت اولیای دم باید ديه پرداخت كنند

فرماندار ويژه سقز با بيان اينكه كرونا دوباره اوج گرفته است اظهار داشت: بر اساس گزارش هاي وزارت بهداشت، شدت افزايش كرونا در استان كردستان و به ويژه سقز، برگزاري مراسم هاي عروسي و عزا بوده است.

كاميل كريميان با بيان اينكه پويش هاي مردمي براي فرهنگ سازي پيشگيري از كرونا، تعطيلي خودجوش بازار و همراهي و همكاري مردم در سقز زبانزد عام و خاص شد و توانستیم بيماري را مدتی مدیریت کنیم ، ادامه داد: تجربه نشان داده است كه هرگاه مردم همراهي كردند و به توصيه ها گوش كردند، بحران ها فروكش كرده ولي هرگاه مسائل عادي تلقي شده و مردم بي اعتنا بوده اند، بحران اوج گرفته است.

وي اعلام كرد: اگر در ۲۴ ساعت ديگر در شهرستان سقز توسط افرادي، مراسم عروسي و عزا برگزار شود، دامادها و صاحبان عزا، احضار و جريمه هاي نقدي سنگين مي شوند و در صورتي كه افرادي در آن مراسم ها مبتلا و سپس فوت كنند، خانواده مرحوم مي تواند از برگزار كنندگان در دادستاني شكايت طرح كنند.

وي بر توليد ماسك ارزان و ضدعفوني كننده دست، استفاده از روش دور كاري با اولويت همكاران داراي بيماري زمينه اي و بانوان داراي فرزند خردسال، حضور كاركنان و ارباب رجوع با ماسك در ادارات، رعايت فاصله اجتماعي در محيط هاي اداري و مجتمع هاي كاري، ايجاد محدوديت در رفت و آمد براي مراكز تفريحي و پارك ها، رعايت دقيق پروتكل ها در فعاليت هاي ورزشي و بازگشت محدوديت هاي ترافيكي تاكيد كرد.

دادستان سقز هم با بيان اينكه برگزار كنندگان مراسم هاي عزا و عروسي در اين شرايط كه كشور با بحران كرونا مواجه است، بازي كردن با جان مردم است تصريح كرد: در صورتي كه گزارش هايي مبني بر برگزاري اين مراسم ها به دادستاني ارجاع داده شود تحت عنوان اقدام عليه بهداشت عمومي با برگزار كنندگان برخورد مي شود.

مدير شبكه بهداشت و درمان سقز هم با اشاره به افزايش آمار بستري ها و بيماران بدحال و درگير با كرونا تاكيد كرد: زنگ خط كرونا به صدا درآمده است.

دكتر انور بهرامي افزود: بر اساس تازه ترين بررسي ها و آمارهاي شهرستاني و افراد بستري و مراجعه كنندگان به مراكز بهداشتي، كرونا سن و مرز نمي شناسد.

وي اضافه كرد: پنجمين مادر باردار درگير به تازگي بستري شده، شاهد مبتلا شدن افراد در روستاها هستيم و نوجوانان به بيماري گرفتار شده اند.

وي با اشاره به برگزاري مراسم ها در سقز، تصريح كرد: هيچ تجمعي حتي پياده روي در مسير خيابان جمهوري اسلامي تا ميدان قدس هم امنيت ندارد.

رئيس اتاق اصناف سقز هم با اشاره به شيوع بالاي كرونا در اين شهرستان گفت: تعطيلي خودجوش بازار به مدت يك هفته در دستور كار اتحاديه هاي صنفي قرار دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی