رصدکردن وظیفه اصلی رسانه‌هاست

رصدکردن وظیفه اصلی رسانه‌هاست

 

رئیس دادگستری شهرستان سقز در راستای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در نشست خبری اظهار داشت: رسانه‌ها نباید وابستگی حقیقی و حقوقی به افراد و طیف های مختلف؛ سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و…داشته باشند. وظیفه رسانه‌ها و خبرنگاران: آگاهی رسانی و حس مسئولیت پذیری اجتماعی آحاد مردم و مشارکت عمومی آنها در انتخابات است.

جهانی افزود: هدف دستگاه قضایی، اجرای انتخابات سالم، درست و صحیح می باشد. فلذ نباید به بهانه‌ شور و شوق انتخابات هر فردی بر صندلی شورای شهر تکیه بزند. رصدکردن وظیفه اصلی رسانه‌ها است و افرادی که در ششمین دوره انتخابات شورای شهر خود را کاندید کرده‌اند را باید فارغ از هرگونه تعصبی بصورت دقیق و صحیح به شهروندان معرفی نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از تبلیغات زودهنگام گرفته تا تطمیع کردن و خریداری رأی آنرا به دبیرخانه جرائم تخلفات انتخاباتی گزارش دهند

معاون محترم دادستان دادسرای عمومی و انقلاب سقز در ادامه و پایان افزود: رسانه‌ها بعنوان چشم و گوش مردم و رکن چهارم دمکراسی وظیفه خطیری را برعهده دارند. رسانه‌های داخلی نسبت به انحراف و وارونگی خبرهای کذب بیگانگان باید از حالت تدافعی خارج شده و بصورت تهاجمی حتی عمل کنند و با روشنگری و اطلاع رسانی صحیح باعث مشارکت عمومی هرچه بیشتر مردم در انتخابات بوده و بازوی اجرایی خوبی برای قوه قضائیه باشند.

آراس قربانی پور

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی