تصویب ۳۸ طرح در کارگروه امور زیر بنایی و شهر سازی استان کردستان

۳۸ طرح تولیدی، کارگاهی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی در پنجمین جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان کردستان به تصویب رسید.

ده نگی شار:
پنجمین جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان کردستان با حضور اعضای کارگروه و به ریاست امیر قادری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان برگزار شد.

در این جلسه در مجموع ۴۰ طرح تولیدی، کارگاهی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت که برای ۳۸ مورد از موارد مطرح شده تعیین کاربری درخواست شده مورد تصویب قرار گرفت.

از اساسی ترین طرح‌های مصوب شده در این جلسه، طرح تولید سیمان خاکستری در اراضی وزمان دیواندره به مساحت ۵۰ هکتار، طرح خدمات فنی ماشین آلات کشاورزی در اراضی دهگلان؛ ورودی شهر از طرف سنندج به مساحت ۵ هزار مترمربع، طرح تولید لوله پلی اتیلن در اراضی روستای بزان شهر سنندج به مساحت ۳ هزار مترمربع، طرح انبار و نگهداری محصولات کشاورزی”کارخانه آرد”در اراضی روستای شکوه آباد قروه به مساحت ۱۰ هزار مترمربع، طرح احداث شهرک صنعتی در اراضی ملی و کشاورزی روستای عصرآباد شهرستان سقز توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان به مساحت ۹۸ هکتار و طرح اجرای سردخانه بالای صفر درجه محصولات کشاورزی در اراضی روستای سراب قامیش شهرستان سنندج به مساحت ۴ هزار مترمربع بود.

در این جلسه دوباره به دستگاه‌های خدمات رسان یادآوری شد تا از ارائه خدمات به ساخت و سازهای غیرمجاز، بدون طی پروسه تعیین کاربری و کمیسیون ماده یک خودداری کنند.

در جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر سنندج نیز ۲۷ پرونده شهرداری این شهر مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد ۲۲ پرونده به تصویب اعضای کمسیون رسید و مقرر شد ۲ فقره بازدید به عمل آید و با ۳ مورد نیز مخالفت شد؛ عمده مصوبات این کمیسیون در خصوص افزایش طبقات و احداث تجاری بود.

کمیسیون ماده ۵ در راستای رونق بخشی به امر ساخت و ساز و تقویت بنیه مالی شهرداری‌ها، در مورد شهرهای استان به صورت مرتب تشکیل جلسه می‌دهد./ ایسنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *