تشکیل سه پرونده زمین‌خواری در کردستان به ارزش ۱۶۳ میلیارد ریال

جانشین فرمانده آگاهی انتظامی کردستان گفت: سه فقره پرونده زمین‌خواری به ارزش ۱۶۳ میلیارد ریال به تازگی در استان تشکیل شده است.

 

ده نگی شار :

علیرضا مرادی در جمع خبرنگاران در سنندج ارزش ریالی این سه پرونده را به ترتیب ۴۰ میلیارد ریال، ۱۳ میلیارد ریال و ۱۱۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
وی ادامه داد: یک پرونده تضییع اموال دولتی به میزان ۱۳ میلیارد ریال نیز کشف شده است.
به گفته وی یک پرونده مالیاتی به میزان ۴۰۰ میلیارد ریال نیز کشف شده که محل وقوع جرم در استان کردستان بوده اما مجرم به استان های دیگر رفته و پرونده در حال پیگیری است.
وی در رابطه با مقابله با قاچاق نیز گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری همه مسئولان در این حوزه پای کار آمده اند.
مرادی افزود: ۲۴ باند قاچاق نیز از ابتدای سال جاری تا آخر مرداد در استان متلاشی شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد افزایش داشته است.
نامبرده با اشاره به اجرا شدن ۱۲ طرح مقابله به قاچاق اظهار کرد: ارزش کالاهای کشف شده امسال ۵۳۴ میلیارد و ۴۲۳ میلیون ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد افزایش داشته است.
جانشین فرمانده آگاهی انتظامی کردستان با اشاره به اینکه امسال کشف قاچاق سیگار ۴۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: امسال ۱۲ محموله سنگین به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد ریال کشف شده است.
عليرضا مرادي  بیشترین سرقت های استان را سرقت های خُرد همچون داخل خودرو و ساختمان های نیمه کاره دانست و گفت: بیشتر سارقان دارای سابقه و غیرحرفه ای هستند که بیشتر شامل معتادانی می شوند که برای تهیه مواد مصرفی خود دست به سرقت می زنند.
وی افزود: امسال جرائم خشن، سرقت های مسلحانه و قتل های سریالی در استان روی نداد.
او آموزش ندیدن شهروندان و سهل انگاری آنها را عاملی دانست که موجب می شود سرقت های خُرد به راحتی روی دهد از این رو برای آموزش همگانی نیاز به همکاری های همگانی سازمان ها و رسانه ها وجود دارد.
وی اظهار کرد: از مجموع سرقت های امسال ۹۰ درصد آن کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۸۶ درصد بود چهار درصد افزایش داشته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *