برگزاری اولین جلسه کمسیون سرمایه گذاری شهرداری سقز

اولین نشست هم اندیشی کمسیون سرمایه گذاری شهرداری سقز با هدف آشنایی و تشریح وظایف اعضای کمسیون، اولویت بندی پروژه های سرمایه گذاری، آسیب شناسی، تحلیل و ارزیابی پروژه ها و… برگزار شد.

در این جلسه که با حضور شهردار سقز، برخی از اعضای شورای شهر، دکتر سلطان پناه استاد دانشگاه، معاونین و مسئولان مربوطه شهرداری در سالن جلسات شهرداری برگزار شد، شهردار سقز ضمن اشاره به اهمیت کمیسیون سرمایه گذاری و تاثیر آن بر عمران و آبادانی شهری؛ بر درآمدزا بودن طرح های سرمایه گذاری، رفع مشکلات پیش روی سرمایه گذاران، حذف بروکراسی اداری و…تاکید کرد.

دکتر بابامیری گفت: انجام طرح های عمرانی و سرمایه گذاری موجب اشتغال و رونق اقتصادی  در شهرها می شود که این امر با تلاش جمعی و همدلی میسر خواهد شد.

سپس دکتر محمد کرمی عضو شورای شهر سقز ضمن اعلام حمایت کامل شورای شهر از حوزه سرمایه گذاری بر نظارت کامل و دقیق بر چگونگی ورود بخش خصوصی در پروژه های شهری و سرمایه گذاری و همچنین انعقاد قراردادها تاکید کرد.

در ادامه توران خانی عضو دیگر شورای شهر در این نشست، استمرار جلسات کمیسیون سرمایه گذاری و پیگیری مباحث مطرح شده در خصوص نحوه جذب سرمایه گذار و تعریف پروژه های سرمایه گذاری برای حرکت به سوی توسعه و پیشرفت شهری را مهم عنوان کرد.

در ادامه دکتر سلطان پناه استاد دانشگاه و صاحب نظر در حوزه مالی و سرمایه گذاری؛ ظرفیت و پتانسیل های سرمایه گذاری شهر سقز را عالی توصیف کرد و اذعان داشت: باید بر پایه ظرفیت و پتانسیل موجود برنامه ها و طرح های متناسب ارایه نمود.
لذا ضروری است، مطالعات، تعریف اصولی و صحیح پروژه،، ظرفیت ها، طراحی ساز و کار، ایده و فاز ریسک پروژه قبل از ارائه به پیمانکار  و سرمایه گذار انجام و مورد بررسی قرار گیرد.

در این نشست معاونین و مسئولان مربوطه شهرداری ضمن ارایه نظرات و پیشنهادات خود،  برگزاری جلسات تخصصی سرمایه گذاری را مثبت ارزیابی نموده و خواستار اولویت بندی پروژه ها، آینده نگری، انجام مطالعات اولیه در مورد پروژه ها، بررسی تمام ابعاد مالی و قانونی قراردادها قبل از اجرا و تحویل به پیمانکار و سرمایه گذار ، پایبندی سرمایه گذار و پیمانکار به تعهدات خود، حذف بروکراسی اداری، نادرست بودن نگاه ترس به حوزه سرمایه گذاری، توجه ویژه به اجرای پروژه های سرمایه گذاری در سایر محلات … تاکید کردند.

شایان ذکر است، در این نشست تعدادی از پروژه های پیشنهادی شهرداری و سرمایه گذاران بخش خصوصی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی