بحث بومی گزینی در مناطق محروم جدی گرفته شود

محسن بیگلری رییس مجمع نمایندگان کردستان: بحث بومی گزینی در مناطق محروم جدی گرفته شود.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث بومی گزینی در کردستان و مناطق محروم باید جدی گرفته شود، گفت: بسیاری از دانشجویان پذیرفته شده این استان توان مالی برای حضور در شهرهای دیگر را ندارند و به همین خاطر از تحصیل باز می مانند.

محسن بیگلری عصر سه شنبه در پنجمین جلسه شورای اداری کردستان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: بسیاری از فرزندان این استان به دلیل سیاست بومی گزینی در دانشگاه ها متضرر می شوند و نیاز است برای رفع این مشکل اقدامی جدی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه دانشگاه کردستان قطب علمی این استان است، افزود: بسیاری از رشته های این دانشگاه کاربردی نیست و با بازار کار مطابقت ندارد ضمن اینکه در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری در این دانشگاه صورت نگرفته و دچار تنزل رتبه نیز شده است.

بیگلری در ادامه از نبود مدارس نوساز و زیرساخت های آموزشی در کردستان انتقاد کرد و یادآور شد: ۴۰ درصد مدارس این استان تخریبی است و باید فکری اساسی برای این وضعیت شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نیاز است دولت در حوزه ساخت فضای آموزشی توجه بیشتری به مناطق محروم به ویژه کردستان داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه پارک علم و فناوری نیز اتفاق مثبتی در کردستان نیفتاده است، گفت: هم اکنون در سقز چیزی به عنوان پارک علم و فناوری وجود ندارد و این ضعف بزرگی در این حوزه محسوب می شود.

اجرایی نشدن مصوبه ساخت دانشکده علوم و فنون در شهرهای سقز و قروه، حذف برخی دانشجویان پذیرفته شده در رشته پزشکی دانشگاه آزاد سنندج و سرگردانی این افراد و عدم تحقق وعده مسئولان دانشگاه در خصوص این دانشجویان از دیگر مواردی بود که بیگلری به آن اشاره کرد و از معاون رئیس جمهور خواست این موضوعات را به گوش وزاری مربوطه برساند تا تدبیری برای آنها اتخاذ شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی