اصلاح ساختار اداری- استخدامی شهرداری ها راهکار برون رفت از مشکلات فعلی

 

شهردار سقز خواستار اصلاح ساختار اداری- استخدامی شهرداری ها برای برون رفت از مشکلات کنونی فرا روی این نهاد شد.

به گزارش ده نگی شار:

جلسه هم اندیشی شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان کردستان با حضور نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی، جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و جمعی از مسئولان ارشد استانی در سنندج برگزار شد.

شهردار سقز طی سخنانی در این نشست با بیان اینکه مهمترین مشکل شهرداری ها تامین و پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل است، خاطرنشان ساخت: برای برون رفت از وضعیت کنونی باید اول مشکل ریشه یابی شود و راه حل متناسب با آن ارایه نمود.

دکتر بابامیری خطاب به رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: مهم‌ترین انتظار از جنابعالی اصلاح ساختار اداری و استخدامی شهرداری هاست، لذا این نهاد نیز باید مثل وزارتخانه ها دارای سیستم اداری متمرکز و مشخص باشد و پرداخت حقوق و دستمزد وزارتی شود.

وی افزود: مهمترین خواسته ما اصلاح سیستم اداری است و در صورت تحقق این امر؛ نه کمک مالی میخواهیم ، نه ارزش افزوده و نه ماده ۳۹ و هرچه درآمد هم کسب شد صرف امور عمرانی و زیرساختی خواهد شد.

دکتر بابامیری یادآور شد: تمام دغدغه شهرداران فعلی پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان است. لذا برای حل این مشکل شهرداران بدنبال راه های مختلف می‌گردند که کمترین اثرات آن شهر فروشی است.

شهردار سقز همچنین خواستار ایجاد سیستم متمرکز برای احکام پرسنلی کارکنان شهردارها جهت جلوگیری از اعمال سلیقه شخصی و رفع تبعیض بین پرسنل شد.

دکتر بابامیری با اشاره به بدهی کلان و سرسام آور شهرداری سقز که عملا عرصه خدمت رسانی به شهروندان را با مشکل مواجه نموده، خواستار توجه جدی مسئولان از جمله دکتر جمال نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به این نهاد شد.

در پایان جلسه، دکتر جمالی نژاد رئیس سازمان شهردارها و دهیاری های کشور قول جلسه اختصاصی برای بررسی و ارایه راه حل جهت رفع مشکلات شهرداری سقز را دادند/هه والی شار

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی