ابهام در انگیزه قتل فیجع «صادق برمکی»

یونس محمدی وکیل اولیای دم  پرونده قتل «صادق برمکی» سه شنبه (۲۲ خرداد) از صدور حکم عاملان قتل این جوان ۱۹ ساله مهابادی خبر داد و گفت: حکم قصاص از طریق اعدام با طناب دار برای متهمین ردیف اول تا سوم (دانیال، کمال و سید دانیال ) به جرم قتل عمد صادر شده است.

وی افزود: متهم ردیف چهارم حسین. ج نیز به جرم معاونت در قتل عمد، که آلات قتاله دو قبضه ساطور و تبر با علم به نقشه قتل، در اختیار قاتلان قرار داده است، به  ۱۰ سال و یک روز زندان محکوم شده است.

متهمان این جنابت که مهرماه سال گذشته رخ داد، پس از شکنجه برمکی، او را به آتش کشیده و از صحنه جنایت فیلم گرفتند و برای این قتل فیجع خود ابتدا انگیزه «ناموسی» و سپس «شیطان پرستی » را مطرح کردند.

علی رغم بسته شدن پرونده این قتل در دادگا، وکیل خانواده مقتول گفته است که انگیزه قاتلین هنوز مشخص نشده است.

محمدی گفت: متهمان در جلسه دادگاه درباره انگیزه‌شان هیچ صحبتی نکردند‌. آنها ابتدا قتل با انگیزه ناموسی را مطرح کردند، اما در ادامه این موضوع رد شد. دانیال ادعا کرده بود، صادق به دختر مورد علاقه‌اش پیشنهاد دوستی داده که دختر جوان این ادعا را رد کرد. او در ادامه نظر داشتن مقتول به خواهرش را دلیل قتل اعلام کرد، اما خودش در تحقیقات این ادعایش را رد کرد و گفت: صادق خواهر مرا مثل خواهر خودش می‌دانست.

وی درباره قتل با انگیزه شیطان‌ پرستی هم اظهار کرد: این ادعا ابتدا از سوی متهمان مطرح شده بود. یکی از آنها عضو سایت دارک وب و اعلام کرده بود می‌خواهد فیلم جنایت را در این سایت بارگذاری کند. یکی از متهمان هم اعلام کرده بود، شیطان‌ پرست است. چهار متهم در حالی محکوم شده‌اند که هنوز انگیزه اصلی جنایت را بازگو نکرده‌اند.

مهرماه سال گذشته، سه دوست صادق برمکی پس از شکنجه وی ، او را به آتش کشیده و از صحنه جنایت فیلم گرفتند.

 محمدی گفت: انگیزه جنایت قاتلین صادق برمکی بر اساس مسئله ناموسی در دادگاه رد شده است و انگیزه قاتلین هنوز مشخص نشده است./کردپرس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی